11-a-side Cup

**PLEASE NOTE THAT ALL FIXTURES CAN BE SUBJECT TO CHANGE AND SOMETIMES AT SHORT NOTICE. PLEASE CHECK FIXTURES REGULARLY AS CHANGES MAY OCCUR. THANK YOU

ANY PLAYER WITH NO REGISTRATION PROOF CANNOT PLAY.

RESULTS INTO CUP FIXTURES SECRETARY (07800649569) BY 8PM SUNDAY PLEASE OR WILL SHOW AS A LATE RESULT. THANKS

ANY APPLICATIONS FOR A FREE WEEK MUST BE SENT TO HUGHIE GILMOUR THROUGH YOUR CLUB SEC AND NOT DIRECT TO THE FIXTURES SECRETARY.

REFEREE ISSUES – ROB MCGLYNN 07909506460

PLEASE LET ME KNOW IF REFEREE NO SHOW, ALSO REFEREE’S  MUST   WEAR FULL REF KIT

CUP GAME FIXTURES/RESULTS – GLENN  AMOS 07800649569

ALL TEAMS WHO HAVE BYES WILL BE GIVEN A LEAGUE FIXTURE WHERE POSSIBLE

IF GAME IS DRAWN AT FULL TIME. NO EXTRA TIME. STRAIGHT TO PENALTIES

20th January 2019
U13S KO CUP SEMI FINALS
NEW BRIGHTON TR V GLENAVON HAWKS U13S   Tower Gd 11am   ROB MCGLYNN
UPTON V POULTON ATHLETIC   Upton Pk   1pm PETER BELLRINGER

U13S CHALLENGE CUP LAST 16
NB SAINTS V WIRRAL SCORPIONS   Tower Gd   1pm  ROB MCGLYNN

U14S KO CUP QUARTER FINALS
BYC SPORTING V AC HOYLAKE APOLLO Bidston 4G   1pm  BEN HARDWICK
BYC BLACK V YOUNG LIONS   Boro Rd   12.30 WILL TREANOR
GLENAVON EAGLES V PENINSULA STARS   Glen 1   1pm  DEREK POWELL
JFC GREASBY V GLENAVON HAWKS   Coronation Pk   1pm  KIERAN WALSH

U15S KO CUP SEMI FINAL
AC HOYLAKE V UPTON   Acres Rd   2.30pm  BRAD THOMPSON
YOUNG LIONS V RAKERS  Oval   2.30pm   JOSH MCBETH

U15S CHALLENGE CUP LAST 16
*LISCARD PANTHERS V HOPE FARM HOTSPURS (A Team through)
MANOR SCORPIONS V GLENAVON FALCONS   Bidston 4G   2.30pm   BEN HARDWICK

GREENLEAS V HOPE FARM RANGERS   Newton Gd   1pm BRYAN LOVELADY

*Liscard Panthers resigned from League

ALL OTHER TEAMS HAVE BYES TO THE NEXT ROUND OF THE CUP

Sunday 25th Nov 2018 11v11
WJFL 2nd round KO Cup Fixtures

KNOCKOUT TROPHY UNDER 15S QUARTER FINALS

RAKERS   VS   GLENAVON FALCONS   Lingham Pk   2.30pm  JACK TEE
YOUNG LIONS   VS   GLEANAVON HAWKS   Oval   1pm MIKE BIRNEY
MANOR SCORPIONS   VS   UPTON   Manor Gd   1pm  BEN  MCEVOY
SHAFTSBURY YOUTH   VS   AC HOYLAKE   Shafts  1pm   BILL DOWNEY

KNOCKOUT TROPHY UNDER 14S LAST 16

BYC SPORTING VS ASHVILLE BLACK   Boro Rd   1pm  LEIGHTON CARROLL
WW PANTHERS VS GLENAVON HAWKS   Central Pk   2.30pm  ROB MCGLYNN
HESWALL JNRS VS JFC GREASBY  –  GAME OFF AWAY WIN
ASHVILLE RED VS PENINSULA STARS   Lingham Pk   1pm  JACK TEE
GLENAVON EAGLES VS HESWALL FC   Glen 1   1pm  LEE ABBOTT

YOUNG LIONS VS GREENLEAS U13S   Levers   2.30pm   RONNIE ROBINSON
BYC BLACK VS RAKERS ALBION   Boro Rd   2.30pm  LEIGHTON CARROL
GREENLEAS VS HOYLAKE APOLLO   Central Pk   1pm DAVE HANLON

KNOCKOUT TROPHY UNDER 13S QUARTER FINALS

GLENAVON HAWKS U13S VS BIRKENHEAD YOUTH BLUE   Glen 2   2.30pm  LEE ABBOTT
POULTON ATHLETIC VS WALLASEY WANDERERS   Ryecroft   2.30pm   BRAD THOMPSON

NEW BRIGHTON SAINTS VS NEW BRIGHTON SAINTS ROYALS   Tower Gd   1pm  WILL TREANOR
UPTON VS GLENAVON HAWKS U12S   Upton Pk   1pm PETER BELLRINGER

Please note, all losing U13s teams from this round and the previous round will form the challenge cup trophy event.