11-a-side Fixtures

PLEASE NOTE THAT ALL FIXTURES CAN BE SUBJECT TO CHANGE AND SOMETIMES AT SHORT NOTICE. PLEASE CHECK FIXTURES REGULARLY AS CHANGES MAY OCCUR. THANK YOU

ANY PLAYER WITH NO REGISTRATION PROOF CANNOT PLAY.

RESULTS INTO RELEVANT  FIXTURES SECRETARY  BY 8PM SUNDAY PLEASE OR IT WILL SHOW AS A LATE RESULT. THANKS

ANY APPLICATIONS FOR A FREE WEEK MUST BE SENT TO DONNA REID on Reid.d5@sky.com THROUGH YOUR CLUB SECRETARY AND NOT DIRECTLY TO THE FIXTURES SECRETARY.

*Please confirm Ref by Wednesday or earlier incase there is an issue and therefore I will have as much time as possible to appoint another Referee thanks. If no response from Ref please let Refs Sec know ASAP 07928047811. If left until the last minute you run the risk of having no official for your game…

Sunday 9th May

U17s Youth League Fixtures 

**See Cups Page**

U-16’s League 

Cammel Lairds  vs  Glenavon Eagles   11am   Glen  Jack Roberts

U15’s (Please see Cup fixtures page)

U14s Premiership

BB Sporting Vs Heswall FC  2:30pm Plymyards   Tony Gibson

U14s Championship

Oxton Ladies Vs BB Black 1pm Lingham Park *Dave Hanlon

*change of Ref

Manor Dragons Vs Wirral Scorpions 2:30pm Belvidere Rd Harry Birchall

BB Blue Vs Cheshire Viking’s 1pm Plymyards Brian Lovelady

U14s Friendly Game

Glenavon Hawks Vs Greenleas 1pm Glen 1 Peter Bellringer

Glenavon Falcons Vs Heswall Colts 1pm Glen 2  Tom Anders

—————————————————————————–

Wednesday 12th May

U-16 ‘s League

Wallasey Wanderers  vs  Ashville   6pm   Central pk Wayne Sandham

U14s Championship

BB Black Vs Cheshire Viking’s 6:30pm Plymyards 1 Tony Hardwick

Wirral Scorpions Vs BB Blue 6:30pm Arrowe Park  Matt Turner

——————————————————————————

Sunday 16th May

U17s Youth League Fixtures 

Hope Farm Rangers vs Glenavon Hawks U16’s   Harrison Park 1PM   Kane Smith

Young Lions vs Hoylake   Levers 2.30PM Jack Roberts

U-16’s League

Birkenhead youth  vs  Ashville   1pm Plymyards Ciaren Johnston

Glenavon Eagles  vs  Birkenhead sporting   2:30pm   Glen 1   Derek Powell

Peninsula  vs  Wallasey Wanderers   2:30pm   Harrison Dr Brendan McQuillan

Young Lions  vs  Cammell lairds   1pm   Levers   Jack Roberts

Hoylake Apollo  vs  Heswall Jnrs   2:30pm   Acre rd Liam Ashcroft

U15’s (Please see Cup fixtures page)

U14s Championship

BB Black Vs Wirral Scorpions 1pm Plymyards 1   Steve Turner

Glenavon Falcons Vs Manor Dragons 1pm The Glen Peter Bellringer

—————————————————————————–

Wednesday  19th May

U14s Championship

Cheshire Viking’s Vs Manor Dragons 6:30pm Central Park 2   Harry Birchall


Sunday  23rd  May

U-16’s League 

Glenavon Eagles  vs  Birkenhead youth   2:30pm   Glen 1   Stephen Buckley

Cammel Lairds  vs  Hoylake Apollo   1pm   Ridgeway   Kane Smith

Peninsula  vs  Young Lions   1pm   Harrison dr   Fin Laffey

Birkenhead sporting  vs  Wallasey Wanderers   1pm   Shaftes   Derek Powell

*more fixtures to be added

Wednesday  26th  May

Manor Dragons Vs Oxton Ladies 6:30pm Belvidere Fin Laffey