Mini Soccer Trophy Event

IN THE EVENT OF A DRAW TIES WILL BE DECIDED BY THE TAKING OF 3 PENALTIES

IF YOU REACH A SEMI FINAL OF EITHER KNOCKOUT OR CHALLENGE CUP YOU WILL NOT BE ENTERED INTO THE FOLLOWING CUP.  YOUR CUP RUN WILL FINISH.

PLEASE ENSURE YOU HAVE YOUR TEAM SHEET AS YOU MAY BE ASKED BY YOUR OPPOSITION/LEAGUE.

🏆⚽️⚽️

Sunday 3rd March

 

U7’s – Challenge – Semi Final

9:00am – Glenavon Hawks vs New Brighton Mariners – (Woodchurch – Pitch 2)  EMILLEE CROSSLEY

10:00am – West Kirby vs Victoria Colts Panthers – (Woodchurch – Pitch 1) EMILLEE CROSSLEY

 

U7’s President Cup – Semi Final

9:00am – Ashville vs Victoria Colts Lionesses – (Woodchurch – Pitch 1)  LILY UPTON

10:00am – Rakers Reds vs Glenavon Belles – (Woodchurch – Pitch 2) LILY UPTON

 

U8’s – Challenge Cup Semi Final

9:00am Birkenhead Youth Black vs Moreton Chille – (Woodchurch – Pitch 4) KOREY BREADNER

9:00am – Liscard Panthers vs Poulton Vics Bayern – (Woodchurch – Pitch 7) LINCOLN BREADNER

 

U8’s – President Cup – Semi Final

9:00am – Manor Athletic vs Heswall Falcons (Woodchurch – Pitch 8) JAKE HARPER

10:00am – Oldershaw vs Manor Jets (Woodchurch – Pitch 4) ETHAN HARPER

 

U9’s Knockout Cup – Semi Final

10:40am – Cammel Laird Oranges vs Heswall Eagles – (Leasowe – Pitch 1)  ROBBIE CLARK

10:40am – Cheshire Vikings Dragons vs Rakers Red – (Leasowe – Pitch 2) ARRAN PARRY – postponed

 

U9’s Challenge Cup – Semi Final

9:00am –  Cheshire Vikings Crusaders vs Moreton Argentina – (Pitch 1) TOM PAVELEY

9:50am – Cammell Lairds Blue vs BYC – (Leasowe – Pitch 1)  TOM PAVELEY

 

U9’s President Cup – QF

9:00am – Ellesmere Port Town vs Rakers Gold – (Leasowe – Pitch 2) KATIE WIGGINS 

12:20pm – Manor Lions vs Shore Villa – (Leasowe – Pitch 2) EUAN KEELAN

10:00am – Birkenhead JFC vs Wirral Scorpions – (Woodchurch – Pitch C) KOREY BREADNER 

Rakers Rangers vs Rakers Rovers – TBC 

 

U10’s President Cup – Semi Final 

9:00am – West Kirby FC vs Shore Villa – (Leasowe – Pitch 3)  AIDEN CHWALKO

 

 

CUP FINALS – TBC

U7’s Knockout Cup – Final

Rakers Blue vs Rakers Purples – TBC

 

U8’s – Knockout Cup – Final

AC Hoylake vs Poulton Vics Monaco – TBC

 

U10’s Knockout Cup – Final

Chester Nomads vs Rakers White – TBC

 

U10’s Challenge Cup – Final

Liscard Panthers vs Victoria Colts Blue – TBC